Uçtuğunu Görmek

Uçma

“Uçuyorum!”

Uçuş rüyaları lucid dream kategorisi altında yer almaktadır. Lucid dream daha öncede açıkladığımız gibi; uyku halinde olduğunuzu anlayıp, rüyayı kontrol edebilme fazına verilen isimdi. Rüyasını kontrol edebilen birçok insan, uçuş rüyalarını canlandırıcı, keyifli ve özgürleştirici bir deneyim olarak tanımlamıştır.

Uçuş kontrolü simgelemektedir

Eğer rüyanızda rahat bir şekilde uçuyor ve manzaranın tanıdını çıkarıyorsanız, bir durumu kontrol altında tutuyorsunuzdur. Bir şeyin üzerine yükleseleceksinizdir. Uçuş rüyaları ve uçuşunuzu kontrol etmeniz kendi kişisel gücünüzün bir yansımasıdır.

Uçuş yeni bir bakış açısı anlamını da taşımaktadır

Uçarken, aşağıya bakma ve çevreyi çok daha geniş bir bakış açısıyla süzme yeteneğine sahipsinizdir. Sonuç olarak, uçuş rüyalarınız size resme daha geniş bir perspektifden bakmanızı söylemektedir. En yüksek noktadan baktığınızda; bir şeyler üzerinde yeni ve farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Uçuş özgürlüğü simgelemektedir

Uçuş rüyalarınız belki de size hiçbir şeyin imkansız olmadığını, istediğiniz kişi olup, istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi söylüyordur. Uçuş kabiliyetiniz yeni umutlar, imkanlar ve ifade özgürlüklerinizi simgelemektedir. Ayrıca güçlü iradenizin bir yansıması ve pes etmemeniz için bir hatırlatma da olabilir. Bu tür rüyalar, size büyük bir motivasyon ve yenilenmiş bir özgürlük duygusu sağlayabilir.

Uçuş maneviyatı temsil eder

Bazı durumlarda, uçuş rüyalarınız manevi olarak daha yüksek bir noktaya ulaştığınız anlamını taşımaktadır. Manevi olarak uyum içerisinde büyüyorsunuzdur ve uçuş rüyalarınız bunun bir göstergesidir.

Uçuş kaçışı da temsil etmektedir

Uçuş rüyaları ayrıca günlük yaşamın stresinden ve baskısından dolayı da görülebilmektedir. Günlük problemlerinizle yüzleşmek yerine; uçuyor ve bütün problemlerinizden uzaklaşmaya çalışıyorsunuzdur.

Uçuş rüyaları abartılı duygularınızın bir yansımasıdır

Uçtuğunuzda, kendinizi bir süper kahraman gibi hisseder, kendinizi yenilmez ve karşı koyulmaz biri sanırsınız. Belki, herkesden daha iyi olduğunuzu düşenebilir ve onlara yukardan bakmaya başlayabilirsiniz. Günlük yaşamınızdaki kibirli hareketleriniz, bu tür rüyalar görmenize sebep olabilir.

Sonuç Olarak

Uçuş rüyalarınızı yorumladığınızda, uçuş yüksekliğinizi, yönünüzü ve hızınızı dikkate alın. Yüksekten ve hızlı uçmanız sizin güveninirlilik düzeyinizi göstermektedir. Eğer alçaktan uçuyorsanız, mevcut yaşamınızın hızından memnunsunuzdur. Geriye uçmak ise geçmiş anılarınızı anımsanız anlamına gelmektedir.

Genellikle uçuş rüyaları pozitif ve heyecan verici bir deneyim olarak tarif edilir, fakat uçuş sırasında bir korku hissediyorsanız, o zaman yeni zorluklardan ve başarılardan korkuyorsunuzdur. Belki de bir sonraki aşamaya geçmek için hazır değilsinizdir. Uçuş sırasında zorlanıyorsanız; hayatınızdaki bazı durumları kontrol altında tutma konusunda sıkıntılar yaşıyorsunuzdur. Uçuş sırasında elektrik hattı, ağaçlar veya dağlar gibi engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu engeller, hayatınızda karşınızda duran bir şeyi veya bir kimseyi simgelemektedir. Bu yüzden, sizin bir adım ileriye gitmenizi engelleyen bu şeyi ve kimsenin ne olduğunu bulmanız gerekmektedir. Uçuş sırasında karşınıza çıkan zorluklar ayrıca; güven, motivasyon eksikliği veya hayatınızda yaşadığınız tereddütlerin bir göstergesi de olabilir. Belki kendiniz için gerçekçi hedefler belirlememiş ve şimdi de bu hedefleri gerçekleştirmek için mücadele veriyorsunuzdur. Bu tür durumlarda, uçuş rüyaları görmeniz oldukça muhtemeldir.