Tekrarlanan Rüyalar

Tekrarlanan

Çoğu rüya bize kendimiz hakkında mesajlar verir. Fakat, uyandıktan kısa bir süre sonra, günlük işlerimize daldığımızdan dolayı genelde gördüğümüz rüyaları unuturuz. Bu yüzden, tekrar tekrar gördüğünüz rüyalar verdikleri mesajlar bakımından oldukça önemlidir. Bu tür rüyaların sık sık tekrarlanmasının sebebi size bir şeyler anlatmaya çalışmak istemeleridir. Genelde bu rüyalar kabus ve korgu içeriği barındığı için rüyanın içeriğini hatırlamanız çok daha kolaydır.

Tekrarlanan rüyalar oldukça yaygındır ve genellikle hayatınızda yaşadığınız problemlerle ilgilidir. Bu tip rüyaları bazen günübirlik, bazen haftada bir, bazen de ayda bir görürsünüz. Sıklığı ne olursa olsun, bu rüyalar kişisel zayıflıklarınıza, korkularınıza veya geçmişte veya şu anda yaşadığınız zorluklarla mücadele etme yetinize ışık tutup, onları anlamanıza yardımcı olabilir.

Rüyanızda tekrarlanan olaylar sizin hakkında çok değerli bilgileri ortaya çıkarmaktadır. Bu rüyalar bir anlaşmazlığı, durumu veya hayatınızda çözemediğiniz veya kararsız kaldığınız bir olayı işaret edebilir. Bilinçaltınızda bulunan bazı mesajlar bu şekilde ortaya çıkar.

Sık Sık Görülen Rüyaların Üstesinden Gelmek

İşte size bu sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek için birkaç ipucu:

1-) Tekrarlanan rüyaları anlayabilmek için, değişikliklere açık ve istekli olmalısınız.

2-) Ne kadar zor olsa da kendi içinize bakmalı, ve sorunlarınızla yüzleşmelisiniz.

3-) Objektif bir açıdan rüyalarınıza bakmalı, duygusal olmaktan uzak durmalısınız. Çoğu zaman, sizi rahatsız eden rüyalar; rüyanın içeriğini anlamınıza engel olur. Bu aslında, bilinçaltınızda bulunan bir savunma mekanizmasıdır.

4-) Her zaman tekrarlanan rüyalardan görebilirsiniz, gördüğünüz zaman onları çok detaylı bir şekilde not alın. Yazdığınız her şeyi sonradan inceleyin. Yazacağınız ve sonradan inceleyeceğiniz her detay sizi rüyanızı anlama konusunda sonuca bir adım daha yaklaştıracağından dolayı önemlidir.

5-) Tekrarlanan rüyalar gördüğünüzde günlük hayatta yaşadıklarınıza yoğunlaşın. Bu bir şeyler farketmenize yardımcı olabilir.

6-) Sabırlı olun. Rüyalarınızı anladığınızı düşündükten sonra bile hâlâ aynı rüyaları görmeye devam ediyorsanız da; asla pes etmeyin.

7-) Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin, ne eksik ne fazla.

Bir kez tekrarlanan rüyalarınızın size ne anlatmaya çalıştığını çözdükten sonra, diğer sık sık gördüğünüz rüyalar ya tamamiyle değişecek ya da kaybolacak, bundan emin olun.