Kovalandığını Görmek

Kovalama

“Rüyada Kovalandığını Görmek”

Rüyada kovalandığını görme, en çok görülen rüyalardan bir tanesidir. Hayatınızda duyduğunuz kaygılardan kaynaklanmaktadır. Bu tür rüyalarda; bir saldırgandan, hayvandan, canavardan veya size zarar vermek veya muhtemelen öldürmek isteyen tanımlayamadığınız bir şeyden kaçarsınız. Kaçmak, fiziksel bir tehdit olduğunda verilebilecek içgüdüsel bir yanıttır. Bu yüzden, kaçmak, saklanmak veya kovalayandan uzaklaşmak için çeşitli yollara başvurmak oldukça normaldir.

Rüyada Kovalandığını Görmek Bir Şeylerden Uzak Durduğunuzu Simgeler

Rüyanızda kovalandığınızı görmeniz, hayatınızda bazı konulardan kaçtığınızın bir göstergesidir. Rüyanınızda bu olaylara karşı nasıl hareket etmeniz, bu baskılara karşı nasıl cevap vermeniz ve korkularınızla nasıl yüzleşmeniz gerektiğinizi görürsünüz. Fakat, genelde bunları yapmak yerine, kaçma ve uzak durma eğiliminde olursunuz.

Rüyada Kovalandığını Görmek Başka Fikirleri Dinlemeniz Gerektiğini Simgeler

Eğer rüyanızda biri sizi kovalıyorsa, bu ayrıca başkalarının fikirlerini dinlemeniz gerektiğini de gösteriyor olabilir. Hayatınızda sizden farklı düşüncelere sahip insanları dinlemek istemiyor ve farklı bir bakış açısından olaylara bakmayı reddediyorsanız; bu tür rüyalar görebilirsiniz.

Rüyada Kovalandığını Görmek Kendinizden Uzaklaştığınızı Simgeler

Kovalandığınızı gördüğünüz rüyaları analiz etmenin bir diğer yolu da kovalayanın veya saldırganın size benzer bir özelliğinin olup, olmadığını bulmaktır. Belki, bazı duygularınızı veya karakteristik özelliklerinizi reddediyor olabilirsiniz. Öfke, kıskançlık, korku ve hatta aşk rüyada bir tehdit figürü olarak karşınıza çıkabilir. Ve bu duygular saldırganınızın üzerinde toplanabilir.

Rüyada Kovalandığını Görmek Korkuyu Simgeler

Rüyanızda bir saldırgandan kaçtığınızı görmeniz, saldırıya uğramaktan korktuğunuzu gösteriyor olabilir. Bu tür rüyalar erkeklere nazaran fiziksel olarak savunmasız hisseden kadınlar arasında daha çok görülür. Genelde bu tür rüyalar gören insanların sadece şiddet veya cinsel saldırı haberlerini duymaları; bu tür rüyaları görmeleri için yeterlidir.

Kovalayan Olmak

Eğer kovalayan kişi sizseniz, o rüya tutkuyla bağlı olduğunuz bir şeyin/kimsenin peşinden gitmeniz gerektiğini vurguluyor olabilir. Öte yandan, hayatınızın bazı alanlarında geride kaldığınızı ve diğerlerini yakalamak zorunda olduğunuzu da simgeliyor olabilir.

Sonuç Olarak

Kovalandığınızı gördüğünüz rüyaları anlayabilmek için; kendinize kimin veya neyin sizi kovalayabileceğini sorun.

Sizinle kovalayanınız arasındaki mesafeyi düşünün. Bu yaşadığınız soruna olan uzaklığınızı da göstermektedir. Eğer sizi kovalayan kişi aynı zamanda sizi yakalıyorsa, yaşadığınız problemden de kaçamayacağınız simgelenmektedir. Problemle yüzleşene ve onu çözene kadar; bu problem sizinle olacaktır. Fakat, eğer saldırganla olan uzaklığınızı artırabiliyorsanız; problemi çözme konusunda da başarılı olacağınız anlamı çıkabilir. Er ya da geç, yaşadığınız problemden kurtulacağınızı söyleyebiliriz.