Çıplak Olduğunu Görmek

Çıplak

“Çıplağım!”

Normal yaşamınıza devam ediyorsunuz – okula gidiyorsunuz, otobüs bekliyorsunuz, bir mağazada alışveriş yapıyorsunuz veya sadece yolda yürüyorsunuz – sonra birden pantolon giymeyi unuttuğunuzu veya çıplak olduğunuzu farkediyorsunuz! Tamamiyle veya kısmen çıplak olduğunuzu gördüğünüz rüyalar; endişe verici olabilir ama oldukça da yaygındır. Çıplaklık, hayat şartlarınıza bağlı olarak olarak farklı farklı şeyleri simgeler.

Çıplaklık savunmasızlığı simgeler

Üzerinizde herhangi bir elbise olmadığında, tamamiyle savunmasızsınızdır. Arkasına gizlenebileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bu yüzden, bu tür rüyalar çaresiz olduğunuz veya gardınızı düşürdüğünüz anlara parallellik gösterir. Belki de, reddedilme riskinizin olduğu bir ilişkide açılmaya başlamışsınızdır.

Çıplaklık utanma korkunuzun bir yansımasıdır

Rüyanızda halka açık bir alanda çıplak olduğunuzu farkediyorsanız; bu sizin utanma korkunuzu yansıtıyor olabilir.

Mecazi olarak, giysilerin saklama/gizleme anlamları da vardır. Ve giydiğiniz elbisenin türüne bağlı olarak, kimliğinizi saklayabilir ve bir başkası olabilirsiniz. Fakat elbiseleriniz olmadan, her şeyiniz herkes tarafından görülebilir. Bu yüzden, çıplak olduğunuzu gördüğünüz rüyalar size gerçekte olmadığınız bir insan olmaya çalıştığınızı söyleyebilir. Bazen, sahtekar veya dolandırıcı olarak nitelendirilmekten korkarsınız. Bu tür endişeler genelde birilerini etkilemeye çalıştığınız durumlarda daha üst seviyeye çıkar. Belki yeni bir çalışma ortamında veya yeni bir ilişkinin içerisindesinizdir. Bu tür durumlarda, gerçek hisselerinizi açıklamaktan korkar ve alay edilmesinden veya rezil olmaktan çekinirsiniz.

Çıplaklık güvensizliği simgeler

Çıplaklık içeren rüyalarınız yaşadığınız güven sorunlarını da işaret edebilir. Bütün gözlerin üzerinde olduğunu – herkesin size güldüğünü, yargıladığını veya eleştirdiğini – düşünebilirsiniz. Bunların aslında birçoğu aklınızın size bir oyunudur.

Çıplaklık hazırlıksız olduğunuz anlamına gelir

Çıplaklık önemli bir görev için hazır olmadığınızı da sembolize etmektedir. İş yerinde veya sınıfta kendinizi çıplak görmenizin sebebi; iş veya okuldaki projeniz için yeterince iyi hazırlanmamanızdandır. Bazı kusurlarınızın insanların dikkatini fazlasıyla çekeceğinden endişe edersiniz. Rüyanızda çıplak olduğunuzu görmeniz ayrıca asla ulaşamayacağınız hedefler belirlediğinizin de bir göstergesidir.

Çıplaklık kibiri de simgeler

Kendinizi çıplak olarak gördüğünüz bazı rüyalar; uyanık halinizdeki kibirli davranışlarınıza dikkat çekmek istiyor olabilir. Belki insanlara tepeden bakma eğilimine sahipsinizdir veya diğer insanlardan daha iyi olduğunuzu düşünüyorsunuzdur. Bu yüzden, rüyalarınız sizi mütevazi olmanız konusunda uyarabilir.

Çıplaklık ifade özgürlüğünü de simgelemektedir

Eğer rüyanızda çıplak olmanızdan gurur duyuyor ve hiçbir mahcubiyet veya utanma hissetmiyorsanız, bu rüyalar kısıtlanamaz özgürlük hissinizi sembolize etmektedir. Saklayacak bir şeyiniz yoktur ve kendinizle gurur duyuyorsunuzdur. Rüyalarınız dürüstlüğünüzle ve açık sözlülüğünüzle ilgilidir.

Çıplaklık dikkat çekme isteğiyle de alakalıdır

Bazı durumlarda rüyalarınızda çıplak olmanız; dikkat çekmek istemenizle de ilgilidir. Farkedilmek istiyorsunuzdur, ama yanlış tarafa doğru gidiyor, kendiniz için yanlış bir şekilde dikkat çekmeye çalışıyorsunuzdur.

Sonuç Olarak

Rüyalarınızda çıplak olduğunuzu farkettiğinizde, aslında çoğu zaman sizden başka kimse bu durumu farketmemiştir. Rüyanızdaki diğer herkes, sizin çıplaklığınıza bir saniye bile bakmadan işlerine devam etmişlerdir. Bu durum endişelerinizin ve kaygılarınızın aslında kendi perspektifinizin bir yansıması olduğunu size vurgular. Durumu büyüten de, olmayan bir şeyi sorun haline getiren de aslında sizsinizdir.