Anlık Rüyalar ve Hayaller

GR

Anlık uykularınızda gördüğünüz rüyalar genellikle ihmal edilir ve bu yönde araştırmalar pek yapılmaz çünkü kısa ve akıldan uçup giden düşünceler olarak kabul görür. Bu dalıp gittiğiniz zamanda gördüğünüz rüyaların içeriğinde; genelde bir takım eksiklikler vardır. Fakat, rüya tabirleri sizin bu gördüğünüz rüyalar için de geçerlidir. Anlık uykularınızda gördüğünüz rüyaların içeriği de hislerinizi anlama ve hedeflerinizi yerine getirme konusunda size yardımcı olur. Bu rüyalar yarı uyanık halde gerçekleşir ve, ya kendiliğinden oluşan nesneler görürsünüz ya da geleceğiniz veya geçmişinizle ilgili deneyimlerinizi görmeye çalışırsınız. Bu evrede, hayallerinizin sizden kaçıp gitmesine izin verirsiniz. Dalıp gittiğiniz bu dönemde, yaratıcılığınızı ve karakterinizin kadınsı tarafını ortaya çıkaran beyninizin sağ tarafı çalışır.

Anlık rüyalar genelde dert etmeyeceğiniz düşünceler olarak yorumlanır. Onları sadece aptalca fanteziler ve hüsnükuruntular olarak görürler. Aslında, endişe verici düşünceler bile anlık rüyalar sınıfında kategorize edilebilir. Bir şey hakkında endişelendiğinizde, istemediğiniz veya kötü bir sonuç doğurabilecek bir durumun oluşabileceğini farkedersiniz. Bu olumsuz görüntüleri beyninizde tekrar tekrar hayal ettikçe; onların gerçekleşme olasığını da bir yandan artırırsınız. Bu yüzden, bir sonraki zaman endişelenmeye başladığınızda, olumlu düşünmeye gayret edin.

Siz anlık rüyalarınız ve hayalleriniz hakkında sürekli endişe ederseniz, ve aklınızdan bunları durmadan geçirirseniz bir süre sonra istemeseniz de gerçekleşmesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden hayallerinizi pozitif yapı taşları üzerine kurun. Dalgınlık sonucunda gördüğünüz rüyaları ve hayalleri, istediğiniz şeyleri görmek ve umut ettiğiniz olayların yaşanmasını sağlamak için kullanın. Birçok atletin, müzisyenin ve iş liderinin başarmak istedikleri şeyleri akıllarında canlandırdığını unutmayın. Örnek verecek olursak, Tiger Woods golfdeki oyun beceresini sürekli hayaller kurarak geliştirdiğini söylemiştir. Siz de aynı şeyi yapabilirsiniz.

Pozitif hayaller kurmak sizin sağlığınız için de önemlidir. Gerçeklerden bir süre için kaçıp, rahatlayabilirsiniz. Ayrıca, hayal kurmak; sıkıntılarınızı fiziksel olarak harekete geçmeden serbest bırakmanın bir başka yoludur. Bu sayede stresten arınır, yaratıcılığınızı artırır ve zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu tazeleyebilirsiniz.