Aldatıldığını Görmek

Aldatma

“Erkek Arkadaşım Beni Aldalttı!”

Eşinizin, erkek arkadaşınızın, kız arkadaşınızın veya sizin için önemli olan birinin sizi aldattığını görürseniz; muhtemelen o rüyalar size çok gerçekçi gelecektir. Çünkü bu tür rüyalar sinir bozucudur. Ve çoğu zaman ilişkiniz üzerine düşünmenize neden olur. Bu tür rüyalar genelde aldatma düşüncesinden çok; ilişkiye olan güvensizlik durumlarında görülür.

İlgi Eksikliği

Sevgilinizin ilgi eksikliği bu tür rüyaların görülmesinde önemli bir rol oynar. Size ilgi göstermemesinden dolayı, sevgilinizin başka insanlara ilgi duyduğunu düşünmeye başlarsınız. Eğer sevdiğiniz kişi işte daha fazla zaman geçirirse, daha fazla seyahat ederse veya spor salonunda daha fazla zaman harcamaya başlarsa; zihinde yeni sorular belirir ve bu da rüyalarınızı etkiler.

Terkedilme Korkusu

Sevgilinizin, eşinizin veya sizin için önemli olan birinin sizi aldattığını görmeniz terk edilme korkusuna sahip olduğunuzu da gösterir. Gelecek hakkında endişelisinizdir ve yaşadığınız bir problemde değer verdiğiniz kişinin sizinle olup olmayacağı sizin için önemlidir. Bu tür rüyalar genelde ex sevgilisi, ebeveyni veya hayatında önemli yer tutan biri tarafından terkedilen kişilerce görülür.

Kendine Güvensizlik

Kendinizi değersiz, yetersiz veya başkalarının beklentisini karşılayamayacak birisi olduğunuzu hissettiğinizde; sevgilinizin sizi aldatmasıyla ilgili rüyalar görebilirsiniz. Kendinize verdiğiniz değer düşer ve bu yüzden de, sevgilinizin sizinle beraber olmasını gerektirecek herhangi bir sebep olmadığını düşünürsünüz. Rüyanızda sevgilinizin sizi kiminle aldattığına dikkat edin. Bu kişi sizden bazı konularda daha mı iyi diye sorgulayın. Kendinize benden daha mı yakışıklı, daha mı tatlı, daha mı zayıf, daha mı zengin, daha mı akıllı gibi sorular sorun.

Güven Eksikliği

Güven bir ilişkinin en önemli yapı taşıdır. Eğer güven zedelenirse, ilişki içerisinde de şüpheler başlar. Bu şüpheler bu tür rüyalara görmenize sebep olabilir.

Rüyada Aldatan Taraf Olmak

Bu tür rüyalar genelde ilişkide yaşanan suçluluk duygusundan dolayı görülmektedir. Bazen de ilişkiden ziyade, bir olay karşısında dürüst olunmamasından dolayı kaynaklanmaktadır.

Aldatma içeren rüyalar cinsel tutkunuzu yoğunluğunu da yansıtıyor olabilir; cinsellik alanlarını keşfediyorsunuzdur. Eğer bu tür rüyalar görüyorsanız, rüyanız ilişki bağlılığınızı size gösteriyor olabilir. Evlenme tarihiniz yaklaşıyorsa, evleneceğiniz kişiden başka insanlarla erotik deneyim yaşamanız pek sık rastlanacak bir olay değildir. Bu tür rüyalar yeni cinsel tutkularınızın olduğunu temsil eder. Not edilmelidir ki bu tür rüyalar görmeniz, yanlış kişiyle evleniyor olduğunuz anlamına gelmez.

Sonuç Olarak

Aldatılma ile ilgili olan rüyalar çoğu zaman direkt olarak gerçek hayatta ki güven eksikliğinden dolayı kaynaklansa da, neden bu şekilde bir rüya gördüğünüzü anlamaya çalışmak önemlidir. İlişkilerde güvensizlik oluştuğu zamanlarda ilişkinin geleceği için tartışılmalı ve sorun çözülmeye çalışılmalıdır. Zaman, yelkenleri indirme ve sizin için önemli olan kişiyle konuşma zamandır!